Please enable JS

Malowanie proszkowe jest metodą, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Podczas procesu malowania używa się specjalnej farby proszkowej, równomiernie rozprowadzanej za pomocą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego.
Malowanie proszkowe, to sposób malowania, który łączy sobie funkcję ochronną z funkcją estetyczną. Za pomocą farb proszkowych można uzyskać gładką powierzchnię, bez pęcherzyków powietrza, zacieków, czy nieestetycznych marszczeń powłoki. Dużą zaletą jest także działanie antykorozyjne. Farba zabezpiecza dane elementy przed uszkodzeniami, zarysowaniami i rdzą. Są odporne na działanie czynników chemicznych i temperatur.
Malowanie proszkowe jest metodą nie tylko trwałą, ale i ekonomiczną. W porównaniu z tradycyjnymi sposobami malowania zużycie farby jest niższe, co przekłada się przede wszystkim na cenę. Elementy malowane proszkowo zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Farba nie kruszy się nie odpryskuje, jest odporna na działanie czynników atmosferyczne.
Proces malowania zapewniamy kooperując w sposób ciągły z kilkoma malarniami, które spełniają nasze standardy i mogą zaoferować finalny produkt w wysokiej jakości wykończenia powłoką malarską.